Úřad průmyslového vlastnictví

secondlevel image

Meziregionální projekt o vývoji videoher: A Quest for IP

Byl zahájen meziregionální projekt týkající se vývoje videoher: A Quest for IP.

Tento projekt je určen zejména vývojářům videoher z malých a středních podniků ve střední Evropě a pobaltských státech, v Asii a Tichomoří a v Latinské Americe. Cílem je pomoci jim v růstu prostřednictvím lepší správy jejich duševního vlastnictví a také vytvořit nové příležitosti k navazování kontaktů.

Každý, kdo se zajímá o duševní vlastnictví a vývoj videoher, se může zdarma připojit a získat rychlé obchodní tipy a triky, jak spravovat duševní vlastnictví v různých fázích vývoje hry. Budou mít také možnost podělit se o své příběhy a zkušenosti.

Počínaje krátkým návodem na podcast se každý může vydat na cestu, která bude zahrnovat:

  • Podcasty s rozhovory s manažery a odborníky ze společností Konami, CD Project Red, Macula Interactive, Tencent, Green Horse Games a Riot Games, kteří se podělí o zkušenosti s klíčovými obchodními otázkami a otázkami duševního vlastnictví v různých fázích vývoje hry (dostupné na webových stránkách WIPO, Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts).
  • PowerUPs: jednostránkové kontrolní seznamy a tipy v oblasti duševního vlastnictví, které si mohou vývojáři her vyvěsit na zeď.
  • Individuální informační poradny zabývající se duševním vlastnictví se specializovanými právníky na oblast videoher (dostupné pouze pro vývojáře malých a středních podniků ze střední Evropy a pobaltských států, Asie a Tichomoří a Latinské Ameriky).
  • Specializovaná IP skupina pro vývojáře videoher na síti LinkedIn s přehlednými radami, s možnostmi navazování kontaktů napříč regiony a pořádáním akcí - Specializovaná IP skupina pro vývojáře videoher

Více informací o projektu a časový harmonogram