Úřad průmyslového vlastnictví

secondlevel image

Hlavička

Akce

Již několikrát proběhl v prostorách Úřadu průmyslového vlastnictví také program „Od patentů ke hvězdám”. Děti se podívaly do vesmíru s našimi hosty z Astronomického ústavu AV ČR (a nejenom dalekohledem) a dověděly se, jaké vynálezy se při jeho výzkumu uplatnily. Jak s tím souvisí duševní vlastnictví zjistily během přednášky o duševním vlastnictví (a průmyslových právech) podané populární formou. Těšíme se na další :-)

Aktuálně: Termín příštího programu oznámíme.

Průřez dnem (pdf, 4,0 MB)

Fotografie z akce Od patentů ke hvězdám

Pravidelně probíhá v prostorách Úřadu průmyslového vlastnictví představení Úžasného Divadla Fyziky (ÚDiF) s besedou o duševním vlastnictví pro žáky základních škol a studenty středních škol. Poutavá a profesionálně provedená show pomáhá studentům pochopit jeho podstatu a význam.

Aktuálně: Termín příštího vystoupení oznámíme.

Na co přesně se můžete těšit? :-) - Album 

Fotografie z akce Úžasného Divadla Fyziky

 

Je společným projektem vysokých škol, akademických a volnočasových institucí. Pořádá se pravidelně na počátku září na Praze 6. Populárním a interaktivním způsobem se představují přírodovědné a technické obory. Na této akci nechybí ani náš stánek.

Aktuálně: Festival Vědy

Festival vědy 2018 - Album 

Festival vědy 2021 - Album

Fotografie z akce Festival vědy

Veletrh vědy, který pořádá Akademie věd ČR, přináší novinky a zajímavosti od mnoha vystavovatelů – špičkových vědeckých pracovišť, firem, science center i univerzit na jednom místě. Veletrh ukazuje a seznamuje návštěvníky s výsledky a novými projekty vědeckého výzkumu a propojuje studenty, širokou veřejnost a renomované odborníky. I na této akci najdete stánek ÚPV.

 

Fotografie z akce Veletrh vědy

Po předchozí domluvě Vás rádi přivítáme u nás na Úřadě, provedeme Vás našimi prostory a představíme krátký program o dušením vlastnictví pro Vaše žáky/studenty.

Pro další informace laskavě kontaktujte:

Eva Křováková
T: +420 220 383 222
E: ekrovakova@upv.gov.cz

nebo

Anna Arellanesová
T: +420 220 383 229
E: aarellanesova@upv.gov.cz

Po předchozí domluvě pro Vaše žáky a studenty na míru rádi připravíme prezentaci o duševním vlastnictví a přijedeme ji do Vaší školy odprezentovat.  

Pro další informace laskavě kontaktujte:

Eva Křováková
T: +420 220 383 222
E: ekrovakova@upv.gov.cz

nebo

Anna Arellanesová
T: +420 220 383 229
E: aarellanesova@upv.gov.cz